זכויות עובדים

זכויות עובדיםכמעט כל מי שאי פעם עבד (כלומר, כולנו), הרגיש בשלב כלשהו שזכויותיו כעובד קופחו בצורה כזו או אחרת. אין המדובר רק בעובדים זוטרים. גם זכויותיהם של עובדים בתפקידים בכירים מופרות באופן קבוע. לפעמים מדובר בדברים "קטנים" כגון אי תשלום עבור נסיעות, שעות נוספות וטיפים של מלצרים, אולם לאורך זמן מדובר בהצטברות של סכומים משמעותיים. לפעמים מדובר בהפרות זכויות חמורות יותר, כגון אי תשלום פיצויי פיטורים, הפרשות לפנסיה, הקצאת מניות שהובטחו וכן הלאה.

עובדים רבים פשוט מוותרים על זכויותיהם, והסיבות לכך ברורות – בהרבה מקרים העובד אינו רוצה לצאת כנגד המעסיק שלו, בדרך כלל מתוך רצון לשמור על יחסים טובים עם המעסיק. לא תמיד נעים, נוח וחכם להיכנס למאבק עם מי שמשלם לך את המשכורת, אבל לפעמים פשוט אין ברירה. אחד המקרים הבולטים בהם עובדים מחליטים לפעול למימוש זכויותיהם שהופרו, הינו בעת סיום יחסי עובד-מעביד, כלומר, במקרה של פיטורים או התפטרות.

במקרה כזה, עומדת לעובד האפשרות להגיש תביעה לבית הדין לעבודה, ולדרוש כי המעסיק ישלם לו את כל הסכומים שהגיעו לו מתוקף יחסי העבודה. במקרים מסוימים, אפשר גם לדרוש חזרה לעבודה. כאשר יחסי העבודה מסתיימים עקב הפרת חוק של המעסיק, כגון: הטרדה מינית, פיטורי אשה בהריון או הפליה, מגיעים לעובד פיצויים מיוחדים נוספים.

המשרד מסייע לעובדים לעמוד על זכויותיהם, הן בייעוץ לפני תחילת יחסי העבודה (למשל, בשלב הכנת החוזה), הן בשלב יחסי העבודה, וכמובן בייצוגם במשא ומתן מול המעסיק או בתביעה לבית הדין לעבודה לאחר סיום יחסי העבודה. לעורכי הדין במשרד ניסיון רב בהופעות בבתי משפט, בהגנה על זכויות עובדים ובניסוח חוזי עבודה.

המשרד נותן גם יעוץ למעסיקים המבקשים לוודא כי הם פועלים עפ"י החוק, על מנת להימנע מתביעות עתידיות, לרבות בכל הנוגע להעסקת עובדים זרים ולתהליך קבלת רישיון העסקתם.

שאלות ותשובות

צור קשר

פרטי הפניה